Szukasz nowej osoby, a nawet kilku do swojego zespołu IT? Koniecznie musisz dowiedzieć się więcej o hackathonie.

Czym jest Hackathon

Hackathon to maraton programowania. Kiedyś organizowane nieformalnie przez miłośników informatyki w celu poszerzania swoich umiejętności. Dziś świetne metoda stosowana w procesie rekrutacji. W czasie hackathonu kandydaci mają do rozwiązania konkretny problem - np.  stworzenia nowej aplikacji czy udoskonalenia istniejącego systemu. Trwają nawet kilkadziesiąt godzin. 

Zalety: 

  • rozwiązywania realnych problemów, z jakimi będą mieli na co dzień do czynienia w pracy. 

  • w ten sposób skracasz cały proces rekrutacji - wystarczy, że stworzysz ogłoszenie, w którym zaprosisz na takie wydarzenie. W jednym miejscu i czasie możesz poznać umiejętności wszystkich osób, co zdejmuje z Ciebie obowiązek licznych rozmów kwalifikacyjnych, których zwieńczeniem będzie zadanie sprawdzające. 

  • organizacja takiego wydarzenia może polepszyć Twój wizerunek, jako pracodawcy 

  • to szansa na zatrudnienie najlepszych talentów. Często brak doświadczenia w CV dyskwalifikuje wielu kandydatów na starcie, tutaj masz szansę spojrzeć na kandydata od strony jego umiejętności. 

 

Jak widzisz, metoda ta ma wiele plusów. Masz szansę zobaczyć, jak pracują kandydaci z czymś, z czym będa spotykać się w codziennej pracy. To największa zaleta takich wydarzeń. 

Jeśli nie wiesz, gdzie warto zamieścić ogłoszenie o organizowanym evencie rekrutacyjnym, koniecznie zapoznaj się z oferta wFirmy, która umożliwiła publikowanie nielimitowanej ilości darmowych ogłoszeń na poczytnym Poradniku Pracownika.