Remanent, czyli spis z natury jest obowiązkową czynnością przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Przepisy mówią, że obowiązkiem przedsiębiorcy jest przeprowadzenie spisu z natury dwa razy do roku - na początku i na końcu roku podatkowego.

Na czym polega remanent? 

Remanent polega na zliczeniu faktycznej ilości produktów w magazynie w tym, towarów handlowych, materiałów, półwyrobów, wyrobów gotowych oraz braków produktów lub ich odpadów, a następnie porównanie tego z zakładaną ilością, udokumentowaną w dokumentach księgowych prowadzonych przez cały rok.

Jakich narzędzi użyć do przeprowadzenia remanentu?

Przedsiębiorcy wiedzą, że sama procedura przeprowadzania remanentu może trwać długimi godzinami, a ciągnąć się następnie miesiącami, jeśli jest źle przeprowadzona. To dlatego warto zadbać o sposób przeprowadzenia całej czynności i przysposobić się przy tym w odpowiednie narzędzia. Tym właśnie jest program do prowadzenia magazynu online, który zna potrzeby przedsiębiorców i sprzedawców i wyposarzył ich w narzędzia m.in. do przeprowadzenia spisu z natury. Sprawdź!